ارتباط نرم افزارهای کرک شده و تهدیدات امنیتی

}

آوریل 14, 2021

ارتباط بین نرم افزارهای کرک شده و تهدیدات امنیتی

قاعدتا به جنایتکاران نمی شود اعتماد کرد.در واقع شما باید خرید نرم افزارهای کرک شده و رایگان،خود را در معرض خطرات امنیتی قرار می دهید.مجرمانی که این نرم افزارها را توزیع می کنند کار خیرخواهانه ای انجام نمی دهند.در پشت پرده ی این کار،افکار پلید و موذیانه ای قرار دارد.به همین دلیل است که بدافزارها در نرم افزارهای غیرقانونی میلیاردها دلار هزینه می کنند.

مایکروسافت با IDC و دانشگاه ملی سنگاپور برای برروسی کدهای مخرب موجود در نرم افزارهای غیرقانونی و ارتباط بین نرم افزارهای کرک شده و تهدیدات امنیتی همکاری کرد.این مطالعه برروی 203 رایانه انجام شد که شامل 11 کشور(برزیا،چین،هند،اندونزی،مکزیک،روسیه،کره جنوبی،تایلند،ترکیه،اوکراین و ایالات متحده است).همچنین این نظرسنجی از طریق 951 کاربر و 450 متخصص IT و 302 مقام دولتی از شش کشور مختلف انجام شده است.

محققان به این نتیجه رسیده اند که هنگام نصب نرم افزارهای کرک شده،33% احتمال مواجهه با بدافزارها وجود دارد.تحقیق برروی 203 کامپیوتر نشان داد که 61 درصد از این رایانه ها آلوده به بدافزار شده اند.

خسارات ناشی از نرم افزارهای کرک شده

David finn،مسئول قسمت جرایم رایانه ای مایکروسافت،در یک پست تایید کرد که این آمار نباید شوکه کننده باشد.”بالاخره مجرمان اینترنتی قصد دارند از هر راهی به امنیت نفوذ کنند.و آنها از طریق نرم افزارهای کرک شده راهی برای وارد کردن بدافزارها به سیستم کاربران را یافته اند.بنابراین آنها می توانند تمام اطلاعات شما را ببینند از جمله:رمزهای عبور،پول های شما و اطلاعات شخصی.”

IDC تخمین میزند که کاربران به طور میانگین 25 میلیارد دلار هزینه می کنند.همچنین 1.2 میلیارد ساعت را صرف مسائل امنیتی حاصل از حمله بدافزارها می کنند.60 درصد از کاربران،نگران از دست دادن اطلاعات شخصی و 51 درصد هم نگران کلاهبرداری های آنلاین هستند.علیرغم این نگرانی ها،طبق نظرسنجی،43 درصد از کاربران از نرم افزارهای امنیتی استفاده نمی کنند.

برای سازمان ها این قیمت تقریبا به نیم تریلیون دلار میرسد.IDC تخمین میزند که بدافزارهای موجود در نرم افزارهای کرک شده 127 میلیارد دلار هزینه برای سازمان ها خسارت به بار می آورد.364 میلیارد دیگر هم صرف اطلاعات از دست رفته میشود.اگر خطرات مرتبط با بدافزار در نرم افزارهای کرک شده کنترل و یا ریشه کن شود،از نیم تریلیون دلار استفاده های بیشتری میتوان کرد.

هزینه های اضافی توسط کاربران برای خسارات نرم افزارهای کرک شده

Infect devices

طبق تحقیقات انجام شده میزان خسارت ناشی از نرم افزارهای کرک شده به طور متوسط 24.7 میلیارد دلار است.

میزان خسارت برای از دست دادن اطلاعات:
pirated software

طبق تحقیقات انجام شده میزان خسارت برای از دست دادن اطلاعات به طور متوسط 364 میلیارد دلار است.

با افزایش قیمت نرم افزارها،بسیاری از کاربران به نصب نسخه های رایگان و کرک شده روی می آورند.اما نمیدانند که چه خطراتی آنها را دنبال میکند.

اولین خطر،خطر آلوده شدن کامپیوتر شما است.در واقع این نرم افزارهای کرک شده دارای بدافزارهای پنهان هستند.همه ی ما میدانیم که بدافزار چه خسارتی وارد میکند.کاهش سرعت کامپیوتر شما،دریافت اطلاعات شخصی شما و آسیب رساندن به فایل های شما و … .

مشکل دوم این است که این برنامه ها خیلی زود غیرفعال میشوند.برنامه های کرک شده طوری برنامه ریزی شده اند که پس از مدت کوتاهی آنها را غیرفعال میکنند.

طبق گفته ی شرکت بیت دیفندر:

اگر قصد نصب ویندوز کرک شده را دارید باید بدانید که پس از انجام آزمایش در 6 نسخه مختلف موارد زیر پیدا شده است:در 2 نسخه از این برنامه ها،بدافزار تعبیه شده بود.در همه ی آنها قابلیت آپدیت ویندوز غیرفعال شده بود.همچنین قوانین فایروال ویندوز هم تغییر کرده بود.این نکته را در نظر داشته باشید که نقاط ضعف ویندوز از طریق آپدیت آن رفع می شود.فایروال هم می تواند بعنوان یک ضد بدافزار عمل کند.بنابراین اگر این دو غیرفعال باشند سیستم شما آلوده و کند میشود.

جدیدترین مقالات

ما را در صفحات مجازی دنبال کنید

 

پیشنهاد ویژه مرکز آموزش پادرا

برای تهیه ی محصولات معتبر نرم افزاری به همراه گارانتی اصالت و کارکرد به وبسایت پادراسیف مراجعه نمایید . و با زدن کد تخفیفی padralearning از تخفیف ویژه و اختصاصی کاربران مرکز آموزش پادرا  بهره مند شوید .

  

 

نظرات کاربران

0 Comments

Submit a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × پنج =

مقالات مرتبط

روش بوت کردن ویندوز 11 در safe mode

روش بوت کردن ویندوز 11 در safe mode

روش بوت کردن ویندوز 11 در safe mode اگر در راه اندازی ویندوز 11 خود با مشکل مواجه هستید. ممکن است بوت کردن ویندوز 11 در safe mode کمک کند، که به طور موقت درایورها و ویژگی ها را غیرفعال می کند تا رایانه شما پایدارتر شود. در اینجا نحوه بوت کردن ویندوز 11 در safe mode را...

نحوه نصب و راه اندازی ویندوز 11 به صورت آفلاین

نحوه نصب و راه اندازی ویندوز 11 به صورت آفلاین

نحوه نصب و راه اندازی ویندوز 11 به صورت آفلاین ویندوز 11  شما را مجبور می‌کند در هنگام راه‌اندازی به سرویس‌های مایکروسافت متصل شوید، اما اگر اینترنت قطع شود چه اتفاقی می افتد؟ در اینجا نحوه راه اندازی ویندوز 11 به صورت آفلاین را به شما آموزش می دهیم. مایکروسافت برای...

نحوه فعال کردن دارک مود در مک

نحوه فعال کردن دارک مود در مک

نحوه فعال کردن دارک مود در مک Apple Mac یا MacBook شما دارای دارک مود است که می تواند به شما کمک کند در شب و در نور کم بهتر کار کنید. پس از فعال شدن، برنامه‌ها و وب‌سایت‌های پشتیبانی شده به‌طور خودکار به پس‌زمینه تیره با متن سفید تغییر می‌کنند. در اینجا نحوه فعال کردن...

پیشنهاد ویژه مرکز آموزش پادرا

 محصولات معتبر نرم افزاری به همراه گارانتی و ضمانت کارکرد برای کاربران سایت پادرا با تخفیف

padralearning