ارتباط نرم افزارهای کرک شده و تهدیدات امنیتی

}

آوریل 14, 2021

ارتباط بین نرم افزارهای کرک شده و تهدیدات امنیتی

قاعدتا به جنایتکاران نمی شود اعتماد کرد.در واقع شما باید خرید نرم افزارهای کرک شده و رایگان،خود را در معرض خطرات امنیتی قرار می دهید.مجرمانی که این نرم افزارها را توزیع می کنند کار خیرخواهانه ای انجام نمی دهند.در پشت پرده ی این کار،افکار پلید و موذیانه ای قرار دارد.به همین دلیل است که بدافزارها در نرم افزارهای غیرقانونی میلیاردها دلار هزینه می کنند.

مایکروسافت با IDC و دانشگاه ملی سنگاپور برای برروسی کدهای مخرب موجود در نرم افزارهای غیرقانونی و ارتباط بین نرم افزارهای کرک شده و تهدیدات امنیتی همکاری کرد.این مطالعه برروی 203 رایانه انجام شد که شامل 11 کشور(برزیا،چین،هند،اندونزی،مکزیک،روسیه،کره جنوبی،تایلند،ترکیه،اوکراین و ایالات متحده است).همچنین این نظرسنجی از طریق 951 کاربر و 450 متخصص IT و 302 مقام دولتی از شش کشور مختلف انجام شده است.

محققان به این نتیجه رسیده اند که هنگام نصب نرم افزارهای کرک شده،33% احتمال مواجهه با بدافزارها وجود دارد.تحقیق برروی 203 کامپیوتر نشان داد که 61 درصد از این رایانه ها آلوده به بدافزار شده اند.

خسارات ناشی از نرم افزارهای کرک شده

David finn،مسئول قسمت جرایم رایانه ای مایکروسافت،در یک پست تایید کرد که این آمار نباید شوکه کننده باشد.”بالاخره مجرمان اینترنتی قصد دارند از هر راهی به امنیت نفوذ کنند.و آنها از طریق نرم افزارهای کرک شده راهی برای وارد کردن بدافزارها به سیستم کاربران را یافته اند.بنابراین آنها می توانند تمام اطلاعات شما را ببینند از جمله:رمزهای عبور،پول های شما و اطلاعات شخصی.”

IDC تخمین میزند که کاربران به طور میانگین 25 میلیارد دلار هزینه می کنند.همچنین 1.2 میلیارد ساعت را صرف مسائل امنیتی حاصل از حمله بدافزارها می کنند.60 درصد از کاربران،نگران از دست دادن اطلاعات شخصی و 51 درصد هم نگران کلاهبرداری های آنلاین هستند.علیرغم این نگرانی ها،طبق نظرسنجی،43 درصد از کاربران از نرم افزارهای امنیتی استفاده نمی کنند.

برای سازمان ها این قیمت تقریبا به نیم تریلیون دلار میرسد.IDC تخمین میزند که بدافزارهای موجود در نرم افزارهای کرک شده 127 میلیارد دلار هزینه برای سازمان ها خسارت به بار می آورد.364 میلیارد دیگر هم صرف اطلاعات از دست رفته میشود.اگر خطرات مرتبط با بدافزار در نرم افزارهای کرک شده کنترل و یا ریشه کن شود،از نیم تریلیون دلار استفاده های بیشتری میتوان کرد.

هزینه های اضافی توسط کاربران برای خسارات نرم افزارهای کرک شده

Infect devices

طبق تحقیقات انجام شده میزان خسارت ناشی از نرم افزارهای کرک شده به طور متوسط 24.7 میلیارد دلار است.

میزان خسارت برای از دست دادن اطلاعات:
pirated software

طبق تحقیقات انجام شده میزان خسارت برای از دست دادن اطلاعات به طور متوسط 364 میلیارد دلار است.

با افزایش قیمت نرم افزارها،بسیاری از کاربران به نصب نسخه های رایگان و کرک شده روی می آورند.اما نمیدانند که چه خطراتی آنها را دنبال میکند.

اولین خطر،خطر آلوده شدن کامپیوتر شما است.در واقع این نرم افزارهای کرک شده دارای بدافزارهای پنهان هستند.همه ی ما میدانیم که بدافزار چه خسارتی وارد میکند.کاهش سرعت کامپیوتر شما،دریافت اطلاعات شخصی شما و آسیب رساندن به فایل های شما و … .

مشکل دوم این است که این برنامه ها خیلی زود غیرفعال میشوند.برنامه های کرک شده طوری برنامه ریزی شده اند که پس از مدت کوتاهی آنها را غیرفعال میکنند.

طبق گفته ی شرکت بیت دیفندر:

اگر قصد نصب ویندوز کرک شده را دارید باید بدانید که پس از انجام آزمایش در 6 نسخه مختلف موارد زیر پیدا شده است:در 2 نسخه از این برنامه ها،بدافزار تعبیه شده بود.در همه ی آنها قابلیت آپدیت ویندوز غیرفعال شده بود.همچنین قوانین فایروال ویندوز هم تغییر کرده بود.این نکته را در نظر داشته باشید که نقاط ضعف ویندوز از طریق آپدیت آن رفع می شود.فایروال هم می تواند بعنوان یک ضد بدافزار عمل کند.بنابراین اگر این دو غیرفعال باشند سیستم شما آلوده و کند میشود.

جدیدترین مقالات

سیستم مورد نیاز ویندوز11

سیستم مورد نیاز ویندوز11

آیا سیستم شما ویندوز11 را پشتیبانی می کند؟ مایکروسافت به تازگی اولین نسخه  بتا عمومی و پایدار را برای ویندوز 11 منتشر...

read more
ما را در صفحات مجازی دنبال کنید

 

پیشنهاد ویژه مرکز آموزش پادرا

برای تهیه ی محصولات معتبر نرم افزاری به همراه گارانتی اصالت و کارکرد به وبسایت پادراسیف مراجعه نمایید . و با زدن کد تخفیفی padralearning از تخفیف ویژه و اختصاصی کاربران مرکز آموزش پادرا  بهره مند شوید .

  

 

نظرات کاربران

0 Comments

Submit a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × یک =

مقالات مرتبط

سیستم مورد نیاز ویندوز11

سیستم مورد نیاز ویندوز11

آیا سیستم شما ویندوز11 را پشتیبانی می کند؟ مایکروسافت به تازگی اولین نسخه  بتا عمومی و پایدار را برای ویندوز 11 منتشر کرد. اما همه نمی توانند آن را نصب کنند. اگرچه به نظر می رسد که ویندوز 11 بیشتر یک بازسازی بصری است تا یک اختراع مجدد چشمگیر سیستم عامل اما مایکروسافت...

چند قدم تا افزایش امنیت حساب کاربری گوگل

چند قدم تا افزایش امنیت حساب کاربری گوگل

قدم تا افزایش امنیت حساب کاربری گوگل امنیت حساب کاربری گوگل بسیار مهم است.امروزه کاربران بیش از هر زمان دیگری به امنیت دیجیتال اهمیت می دهند.حملات سایبری و اینترنتی تقریبا هر هفته رخ می دهد و توجه کاربران را جلب می کند.Bitdefender بر این تلاش است که خوانندگان را با...

ابزار رمزگشایی بیت دیفندر برای باج افزار GandCrab

ابزار رمزگشایی بیت دیفندر برای باج افزار GandCrab

ابزار رمزگشایی بیت دیفندر برای باج افزار GandCrab ابزار رمزگشایی منتشر شده امکان بازیابی رایگان پرونده های رمزگذاری شده توسط برخی نسخه های  GandCrab،  را فراهم می کند. که صدها هزار نفر را از ابتدای سال تحت تأثیر قرار داده است. ابزار رمزگشایی باج افزار GandCrab فایل...

پیشنهاد ویژه مرکز آموزش پادرا

 محصولات معتبر نرم افزاری به همراه گارانتی و ضمانت کارکرد برای کاربران سایت پادرا به همراه کد تخفیف

padralearning