اصلاح باج افزار در بیت دیفندر

}

سپتامبر 13, 2021

ویژگی اصلاح باج افزار در بیت دیفندر Bitdefender’s Ransomware Remediation

ویژگی  اصلاح باج افزار در بیت دیفندر(Bitdefender’s Ransomware Remediation)، حملات باج افزار را مسدود می کند. و محتوای فایل های رمزگذاری شده شما را بدون نیاز به پرداخت باج به صورت خودکار بازیابی می کند.

Ransomware نرم افزاری مخرب است که به دنبال رمزگذاری پرونده ها و نگهداری آنها برای باج است. کاربران باید به هکرها پول بدهند تا دوباره به فایل هایی مانند تصاویر ، فیلم ها یا اسناد مهم دسترسی پیدا کنند. آلودگی ها می توانند از طریق ایمیل های هرزنامه و دانلود پیوست ها  و یا با مراجعه به وب سایت های آلوده و نصب برنامه های مخرب بدون اطلاع کاربر از آنچه در سیستمش اتفاق می افتد ، منتقل شوند. باج افزار می تواند یکی از رفتارهای زیر را برای جلوگیری از دسترسی کاربر به سیستم داشته باشد:

  • پرونده های حساس و شخصی را بدون امکان رمزگشایی تا زمان پرداخت باج توسط قربانی رمزگذاری می کند.
  • صفحه کامپیوتر را قفل می کند .و پیامی برای درخواست پول نمایش می دهد. در این حالت ، هیچ فایلی رمزگذاری نمی شود ، اما کاربر مجبور به پرداخت می شود.
  • اجرای برنامه ها را مسدود می کند.

علاوه بر این ، باج افزار قادر است طوری تغییر کند تا توسط نرم افزار امنیتی رهگیری نشود. حتی برای دوره های زمانی کوتاه. به همین دلیل است که Bitdefender یک لایه محافظتی جدید در برابر این نوع بدافزارها دارد.

اصلاح باج افزار در بیت دیفندر

اصلاح باج افزار Bitdefender از فایل های شما مانند اسناد ، تصاویر ، فیلم ها یا موسیقی پشتیبان می گیرد .تا مطمئن شوید که در صورت رمزگذاری باج افزار از آسیب دیدن یا از بین رفتن آنها محافظت می شود. هر بار که حمله باج افزار شناسایی می شود . Bitdefender تمام فرآیندهای دخیل در حمله را مسدود کرده و روند اصلاح  را آغاز می کند .در حالی که کاربر را نیز مطلع می کند. به این ترتیب ، شما می توانید محتوای کل فایل های خود را بدون پرداخت باج درخواست شده بازیابی کنید.

روشن یا خاموش کردن Ransomware Remediation

ماژول Ransomware Remediation در صفحه حفاظت قرار دارد. توصیه می کنیم این ویژگی را برای اطمینان از محافظت از فایل های شما در برابر باج افزارها فعال نگه دارید .اما اگر می خواهید آن را خاموش کنید ، روی کلید واقع در ماژول کلیک کنید.

Ransomware Remediation

برای خاموش کردن بازیابی خودکار ، روی دکمه Manage در قسمت Ransomware Remediation کلیک کنید . سپس روی کلید کنار بازیابی خودکار کلیک کنید.

مشاهده فایل هایی که به طور خودکار بازیابی شده اند

وقتی گزینه بازسازی خودکار فعال است .Bitdefender فایل هایی را که توسط باج افزار رمزگذاری شده اند ، به طور خودکار بازیابی می کند. بدین ترتیب ، می توانید از یک تجربه بدون نگرانی با دانستن امنیت فایل های خود لذت ببرید. برای مشاهده فایل هایی که به طور خودکار بازیابی شده اند.

1- در منوی ناوبری رابط کاربری Bitdefender روی Notifications کلیک کنید.

2- در تب All ، اعلان مربوط به آخرین رفتار باج افزار اصلاح شده را انتحاب کنید . سپس روی Restored Files (فایل های بازیابی شده ) کلیک کنید. لیست پرونده های بازیابی شده نمایش داده می شود. در اینجا همچنین می توانید مکانی را که فایل های شما در آن بازیابی شده اند مشاهده کنید.

بازیابی فایل های رمزگذاری شده به صورت دستی

اگر باید فایل هایی را که توسط باج افزار رمزگذاری شده اند ، به صورت دستی بازیابی کنید . مراحل زیر را دنبال کنید.

1- در منوی ناوبری رابط کاربری Bitdefender روی Notifications کلیک کنید.

2- در تب All ، اعلان مربوط به آخرین رفتار باج افزار اصلاح شده را انتحاب کنید. و سپس روی Encrypted Files (فایل های رمزگذاری شده)  کلیک کنید.

3- لیستی با فایل های رمزگذاری شده نمایش داده می شود. برای ادامه روی Recover Files ( بازیابی فایل ها ) کلیک کنید.

4- در حالتی که بخشی یا تمام روند بازیابی با خطا مواجه شود. شما باید مکانی را انتخاب کنید که فایل های رمزگشایی شده باید ذخیره شوند. روی Restore location (بازیابی مکان ) کلیک کنید. و سپس مکانی را در رایانه خود انتخاب کنید.

5- یک پنجره تأیید ظاهر می شود. برای پایان روند بازیابی ، روی Finish کلیک کنید.

جدیدترین مقالات

ما را در صفحات مجازی دنبال کنید

پیشنهاد ویژه مرکز آموزش پادرا

 

برای استفاده از امکانات کامل آنتی ویروس بیت دیفندر نیاز به استفاده از لایسنس اورجینال دارید . برای خرید لایسنس اورجینال محصولات بیت دیفندر از لینک زیر استفاده کنید و با زدن کد تخفیفی padralearning از تخفیف ویژه و اختصاصی کاربران مرکز آموزش پادرا  بهره مند شوید .

 

نظرات کاربران

0 Comments

Submit a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × یک =

مقالات مرتبط

نصب بیت دیفندر روی دستگاه دیگر

نصب بیت دیفندر روی دستگاه دیگر

نحوه نصب بیت دیفندر روی دستگاه دیگر آیا می خواهید Bitdefender را روی دستگاه دیگری نصب کنید؟ اگر دستگاه فعلی خود را ریست کرده اید. و اکنون می خواهید Bitdefender را دوباره در همان دستگاه نصب کنید. و یا دستگاه ها را عوض کرده اید و می خواهید از دستگاه های اضافی محافظت...

نحوه نصب Bitdefender Mobile Security برای iOS

نحوه نصب Bitdefender Mobile Security برای iOS

نحوه نصب Bitdefender Mobile Security برای iOS این مقاله گام به گام نحوه نصب Bitdefender Mobile Security برای iOS را بر روی iPhone یا iPad شما راهنمایی می کند. Bitdefender Mobile Security برای iOS بر روی هر دستگاهی با iOS 11.2 یا بالاتر کار می کند. و برای فعال شدن نیاز...

نصب بیت دیفندر روی ویندوز

نصب بیت دیفندر روی ویندوز

 نحوه نصب بیت دیفندر روی ویندوز  در این مقاله نحوه نصب بیت دیفندر روی ویندوز را بررسی می کنیم.قبل از ادامه نصب ، مطمئن شوید که رایانه شما الزامات سیستم را برآورده می کند.  به حساب مرکزی Bitdefender خود وارد شوید. اگر حساب کاربری ندارید ، لطفاً ثبت نام کنید. قبل از نصب...

پیشنهاد ویژه مرکز آموزش پادرا

خرید لایسنس اوریجینال محصولات بیت دیفندربا20 درصد تخفیف با کد تخفیف padralearning