تست کردن میکروفن در ویندوز11

}

سپتامبر 07, 2021

نحوه تست کردن میکروفن در ویندوز11

در زمانی که میکروفن شما در ویندوز11  صدای بسیار بلندی دارد یا بی صدا است و یا  کار نمی کند .روشی برای تست کردن دستگاه ورودی صوتی شما و بررسی سطح ورودی آن در تنظیمات ویندوز11 وجود دارد. در این آموزش روش تست کردن میکروفن در ویندوز11 را به شما آموزش خواهیم داد.

روش تست کردن میکروفن در ویندوز11

ابتدا مطمئن شوید که میکروفنی که می خواهید آزمایش کنید به رایانه شما وصل است .که معمولاً از طریق بلوتوث یا USB متصل می شود.همچنین می توانید میکروفنی را که در دستگاه شما تعبیه شده است آزمایش کنید. بعد ، روی آیکن بلندگو در گوشه سمت راست پایین نوار وظیفه کلیک راست کنید. در منوی باز شده ، Sound Settings را انتخاب کنید.

How to Test Your Microphone on Windows 11

صفحه System > Sound page باز می شود. در آن صفحه ، به قسمت Input بروید. و در کنار میکروفنی که می خواهید آزمایش کنید ، روی فلش رو به رو کلیک کنید.

How to Test Your Microphone on Windows 11

در صفحه Properties میکروفنی که انتخاب کرده اید ، به سمت پایین بروید. و قسمت Test Your Microphone را پیدا کرده و بر روی دکمه Start Test .کلیک کنید و با صدای معمولی با میکروفن خود صحبت کنید.

How to Test Your Microphone on Windows 11

اگر همه چیز خوب پیش رود، یک نوار آبی در نوار لغزنده Input Volume مشاهده می کنید . که هنگام صحبت به چپ و راست تکان می خورد. و اگر خط آبی به سمت چپ و راست تکان نمی خورد ، ممکن است میکروفن توسط ویندوز به درستی تشخیص داده نشده باشد یا از کار افتاده باشد.

پس از اتمام تست ، نتیجه را در کنار دکمه Start Test مشاهده خواهید کرد. نتیجه به عنوان درصدی از کل حجم ورودی که ویندوز تشخیص داده است ارائه می شود.

How to Test Your Microphone on Windows 11

نحوه تنظیم میکروفن

در حالت ایده آل ، شما می خواهید هنگامی که به طور عادی صحبت می کنید . نتیجه در حدود 75 درصد باشد. اگر به 100 رسید ، صدا موج دار می شود. و هر چیزی کمتر از 50  احتمالاً خیلی آرام است.

اگر میکروفن شما بسیار بی صدا است. بر روی نوار لغزنده Input Volume کلیک کنید. و صدا را افزایش دهید. و همچنین اگر میکروفن شما صدای خیلی بلندی دارد ، با استفاده از نوار لغزنده Input Volume صدا را کاهش دهید.

How to Test Your Microphone on Windows 11

سپس اگر نیاز بود ، دوباره روی Start Test کلیک کنید. تا مطمئن شوید که میکروفن خود را روی سطح ورودی مناسب تنظیم کرده اید.

جدیدترین مقالات

ویژگی های جدید ویندوز11

ویژگی های جدید ویندوز11

ویژگی های جدید ویندوز11 ویندوز11 شامل مجموعه ای از تغییرات و ویژگی های جدید است.همین باعث شده که آن را از ویندوز10...

read more
ما را در صفحات مجازی دنبال کنید

پیشنهاد ویژه مرکز آموزش پادرا

 

برای استفاده از امکانات کامل ویندوز 10 نیاز به استفاده از لایسنس اورجینال دارید . برای خرید لایسنس اورجینال محصولات مایکروسافت از لینک زیر استفاده کنید و با زدن کد تخفیفی padralearning از تخفیف ویژه و اختصاصی کاربران مرکز آموزش پادرا  بهره مند شوید .

 

نظرات کاربران

0 Comments

Submit a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده − یک =

مقالات مرتبط

ویژگی های جدید ویندوز11

ویژگی های جدید ویندوز11

ویژگی های جدید ویندوز11 ویندوز11 شامل مجموعه ای از تغییرات و ویژگی های جدید است.همین باعث شده که آن را از ویندوز10 متمایز کند.ویندوز 11 دارای رابط کاربری (UI) کاملا جدیدی است که استفاده از آن بسیار ساده است.مایکروسافت سعی کرده است که محیط  بسیار راحتی را برای کار...

معرفی ویندوز11 برای بیزینس

معرفی ویندوز11 برای بیزینس

معرفی ویندوز11 برای بیزینس ویندوز11 ویندوزی قدرتمند برای کارکنان , سازگار با آی تی , امن برای همه.ویندوز11 برای کارهای ترکیبی طراحی شده است سازنده ترین و امن ترین نسخه ویندوز ، در عین حال ساده برای IT.رابط کاربری ساده و کار آمد است .و کارکنان برای استفاده از آن نیاز...

قابلیت های جدید نمایشگرهای لمسی (touch ) در ویندوز11

قابلیت های جدید نمایشگرهای لمسی (touch ) در ویندوز11

قابلیت های جدید نمایشگرهای لمسی (touch ) در ویندوز11 وقتی صحبت از تجربه های لمسی به میان می آید ، ویندوز10 برایمان خاطر نشان می شود. بنابراین خیلی خوب است که مایکروسافت بار دیگر برای ایجاد یک تجربه نمایشگرهای لمسی(touch ) عالی در ویندوز11 متمرکز شده است.قابلیت های...

پیشنهاد ویژه مرکز آموزش پادرا

خرید لایسنس اوریجینال ویندوز 10 به  همراه کد تخفیف padralearning