رمزگشایی باج افزار Fonix توسط بیت دیفندر

}

ژوئن 24, 2021

رمزگشایی باج افزار Fonix

بیت دیفندر موفق شده است رمزگشایی برای باج افزار Fonix بسازد و آن را هم اکنون در اختیار دیگران قرار داده است. این خانواده از بدافزارها که با نام های FonixCrypter یا Xinof نیز شناخته می شوند در ابتدا در ژوئن سال 2020 مشاهده شد و در اواخر ژانویه سال جاری از فعالیت خارج شدند. اخبار منتشر شده توسط یکی از سرپرستان پروژه همچنین شامل کلیدهای اصلی و رمزگشای کلیدهای اصلی است که به طور بالقوه می تواند برای بازیابی یک پرونده همزمان استفاده شود.

محققان بیت دیفندر روی یک رمزگشای رایگان کار کرده اند که می تواند با خیال راحت به قربانیان کمک کند اطلاعات باج گیری خود را به صورت رایگان پس بگیرند.

این ابزار بر روی رایانه شخصی آلوده با اتصال به اینترنت فعال کار می کند.

نحوه استفاده ابزار رمزگشای باج افزار Fonix

مرحله 1: ابزار رمزگشایی زیر را بارگیری کرده و در رایانه خود ذخیره کنید.

دانلود رمزگشای باج افزار Fonix

مرحله 2: روی پرونده دوبار کلیک کنید (BDFonixDecryptor.exe) و اجازه دهید تا اجرا شود.
run app
مرحله 3: “I agree” را در صفحه توافق نامه مجوز انتخاب کنید.
License agreement
توجه: این ابزار مستلزم آن است که کاربران تحت تأثیر، حداقل 1 پرونده cpriv.key در رایانه های شخصی خود داشته باشند، یا در پوشه هدف برای رمزگشایی یا هرجای دیگر بر روی دیسک وجود داشته باشد.

مرحله 4: اگر می خواهید همه پرونده های رمزگذاری شده را جستجو کنید ، “Scan Entire System” را انتخاب کنید یا فقط مسیر مکانی را که قبلاً پرونده های رمزگذاری شده را در آن ذخیره کرده اید، اضافه کنید.

scan entire system
اکیداً توصیه می کنیم قبل از شروع فرآیند رمزگشایی در هنگام بروز مشکلات هنگام رمزگشایی، “پشتیبان گیری از پرونده ها” را نیز انتخاب کنید. سپس “Start Tool” را فشار دهید.

در پایان این مرحله، پرونده های شما باید رمزگشایی شده باشند.

اگر گزینه پشتیبان گیری را بررسی کرده باشید، هر دو پرونده رمزگذاری شده و رمزگشایی شده را مشاهده خواهید کرد. همچنین می توانید یک گزارش از فرآیند رمزگشایی در آدرس temp٪ \ BDRemovalToolfolder پیدا کنید.

برای حذف فایلهای رمزگذاری شده به جا مانده، باید فایلهای منطبق با پسوند را جستجو کرده و آنها را به صورت گسترده حذف کنید. البته ما از شما نمی خواهیم حتماً این کار را تا زمانی که اطمینان حاصل کنید که پرونده های شما با خیال راحت باز می شوند و آسیبی به پرونده های رمزگشایی وارد نشده است، انجام دهید.

جدیدترین مقالات

سیستم مورد نیاز ویندوز11

سیستم مورد نیاز ویندوز11

آیا سیستم شما ویندوز11 را پشتیبانی می کند؟ مایکروسافت به تازگی اولین نسخه  بتا عمومی و پایدار را برای ویندوز 11 منتشر...

read more
ما را در صفحات مجازی دنبال کنید

پیشنهاد ویژه مرکز آموزش پادرا

 

برای استفاده از امکانات کامل آنتی ویروس بیت دیفندر نیاز به استفاده از لایسنس اورجینال دارید . برای خرید لایسنس اورجینال محصولات بیت دیفندر از لینک زیر استفاده کنید و با زدن کد تخفیفی padralearning از تخفیف ویژه و اختصاصی کاربران مرکز آموزش پادرا  بهره مند شوید .

 

نظرات کاربران

0 Comments

Submit a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × پنج =

مقالات مرتبط

چند قدم تا افزایش امنیت حساب کاربری گوگل

چند قدم تا افزایش امنیت حساب کاربری گوگل

قدم تا افزایش امنیت حساب کاربری گوگل امنیت حساب کاربری گوگل بسیار مهم است.امروزه کاربران بیش از هر زمان دیگری به امنیت دیجیتال اهمیت می دهند.حملات سایبری و اینترنتی تقریبا هر هفته رخ می دهد و توجه کاربران را جلب می کند.Bitdefender بر این تلاش است که خوانندگان را با...

ابزار رمزگشایی بیت دیفندر برای باج افزار GandCrab

ابزار رمزگشایی بیت دیفندر برای باج افزار GandCrab

ابزار رمزگشایی بیت دیفندر برای باج افزار GandCrab ابزار رمزگشایی منتشر شده امکان بازیابی رایگان پرونده های رمزگذاری شده توسط برخی نسخه های  GandCrab،  را فراهم می کند. که صدها هزار نفر را از ابتدای سال تحت تأثیر قرار داده است. ابزار رمزگشایی باج افزار GandCrab فایل...

ابزار رمزگشایی باج‌افزار LockCrypt

ابزار رمزگشایی باج‌افزار LockCrypt

ابزار رمزگشایی باج‌افزار LockCrypt لاک‌کریپت (LockCrypt) یک خانواده باج‌افزار معروف است که از اواسط سال ۲۰۱۷ با تمرکز ویژه روی کاربران مشاغل و شرکت‌ها منتشر شد. این خانواده باج‌افزاری با استفاده از حمله جستجوی فراگیر (brute-force attack)، کاربران پروتکل‌ کنترل از راه...

پیشنهاد ویژه مرکز آموزش پادرا

خرید لایسنس اوریجینال محصولات بیت دیفندر به  همراه کد تخفیف padralearning