نحوه تغییر میکروفن پیشفرض در ویندوز10

}

آوریل 04, 2021

تغییر میکروفن پیشفرض در ویندوز10

ویندوز10 به کاربران این امکان را می دهد انواع مختلف دستگاه های صوتی را به یک سیستم متصل کنند. این دستگاه ها می توانند به پورت USB یا بلوتوث متصل شوند. در برخی موارد، می توان از کابل HDMI برای ارسال صدا و تصویراز سیستم به تلویزیون نیز استفاده کرد.

دستگاه های صوتی که کاربر می تواند به سیستم ویندوز10 متصل کند محدود به دستگاه های خروجی نیست. دستگاه های ورودی یعنی میکروفن ها نیز می توانند متصل شوند. در حقیقت، اگر کاربران از میکروفن برای ضبط استفاده کنند. می توانند چندین میکروفن را به یک سیستم متصل کنند.

میکروفن پیشفرض ویندوز10

ویندوز10 به کاربران این امکان را می دهد تا چندین دستگاه سخت افزاری یعنی چندین وب کم، چند میکروفون را به سیستم متصل کنند. اما وقتی برنامه به استفاده از آن نیاز دارد.همیشه از یک دستگاه پیشفرض استفاده می کند.

برنامه ها معمولاً از میکروفن پیشفرض تنظیم شده استفاده می کنند .و اگر می خواهید از میکروفن دیگری استفاده کنید. باید میکروفن پیش فرض را در ویندوز10 تغییر دهید.

نحوه تغییر میکروفن پیشفرض ویندوز10

اگر بیش از یک میکروفن به سیستم خود متصل کرده اید.می توانید از مراحل زیر برای تغییر میکروفن پیش فرض در ویندوز10 استفاده کنید.

  • میکروفنی را که می خواهید به عنوان میکروفن پیش فرض در ویندوز10 استفاده کنید متصل کنید.
  • Control Panel را باز کنید.
  • به Hardware and Sound بروید.
  • روی Sound کلیک کنید.
  • به تب Recording بروید.
  • اطمینان حاصل کنید که تمام میکروفن های متصل به سیستم لیست شده اند. در صورت عدم وجود، به درستی نصب نشده اند.
  • روی میکروفنی که می خواهید به عنوان میکروفن پیشفرض استفاده کنید، کلیک راست کنید.
  • Set as default device را انتخاب کنید. ویندوز10 اکنون از این دستگاه برای همه برنامه ها به استثنا برنامه های برقراری تماس صوتی استفاده می کند.
  • دوباره روی میکروفن کلیک راست کرده و Set as default communication device را انتخاب کنید .و ویندوز10 از آن به عنوان میکروفن پیشفرض برای همه برنامه های برقراری تماس (Skype، Discord، Microsoft Teams) نیز استفاده خواهد کرد.
  • سپس روی Apply کلیک کنید.
default-microphone-windows-10

جدیترین مقالات

ما را در صفحات مجازی دنبال کنید

پیشنهاد ویژه مرکز آموزش پادرا

 

برای استفاده از امکانات کامل ویندوز 10 نیاز به استفاده از لایسنس اورجینال دارید . برای خرید لایسنس اورجینال محصولات مایکروسافت از لینک زیر استفاده کنید و با زدن کد تخفیفی padralearning از تخفیف ویژه و اختصاصی کاربران مرکز آموزش پادرا  بهره مند شوید .

 

نظرات کاربران

0 Comments

Submit a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 + 4 =

مقالات مرتبط

انواع لایسنس های دانلود منیجر

انواع لایسنس های دانلود منیجر

آیا خرید IDM / اینترنت دانلود منیجر یکبار پرداخت است؟لایسنس IDM تا چه مدت زمان دارد؟ اینترنت دانلود منیجر یکی از قدرتمندترین نرم افزارهای دانلود است.این نرم افزار،دانلودهای شما را مدیریت می کند.چرا لایسنس مادام العمر با اینکه 3 سال اعتبار دارد اما Lifetime خوانده می...

آپدیت KB5001330 ویندوز۱۰ باعث ایجاد صفحه آبی مرگ می‌شود

آپدیت KB5001330 ویندوز۱۰ باعث ایجاد صفحه آبی مرگ می‌شود

آپدیت KB5001330 ویندوز۱۰ باعث ایجاد صفحه آبی مرگ می‌شود آپدیت KB5001330 باعث بروز مشکلات در عملکرد ویندوز، چرخه های بوت و به وجود آمدن صفحه آبی مرگ برای برخی از کاربران شده است. این خبر در حال انتشار است که آپدیت امنیتی ویندوز10 این هفته مشکلات قابل توجهی را برای برخی...

معرفی ویجت جدید نوار وظیفه ویندوز10 توسط مایکروسافت

معرفی ویجت جدید نوار وظیفه ویندوز10 توسط مایکروسافت

مایکروسافت ویجت جدید ویندوز 10 را برای نوار وظیفه معرفی کرد مایکروسافت به تازگی ویجت جدید ویندوز 10 برای نوار وظیفه را معرفی کرده است .که هر کاربر می تواند آن را شخصی سازی کند. این ویجت محتوای با کیفیت بالا را بر اساس اخبار و علایق شما با یک کلیک یا ضربه ارائه می دهد....

پیشنهاد ویژه مرکز آموزش پادرا

خرید لایسنس اوریجینال ویندوز 10 به  همراه کد تخفیف padralearning