نحوه شمارش سلول های رنگی در اکسل

}

سپتامبر 06, 2021

نحوه شمارش سلول های رنگی در اکسل

استفاده از رنگ در اکسل می تواند راهی فوق العاده برای برجسته سازی داده ها باشد. بنابراین اگر زمانی فرا برسد که بخواهید تعداد سلول های رنگ شده را بشمارید .چند روش برای انجام این کار دارید.

شاید سلولهای رنگی برای میزان فروش ، شماره محصول ، کد پستی یا موارد مشابه دارید.در این آموزش دو روش زیر را برای شمارش سلول های رنگی در اکسل به شما آموزش می دهیم.

شمارش سلول های رنگی در اکسل با استفاده از Find

این روش اول برای شمارش سلولهای رنگی سریعترین روش است. که این روش شامل درج یک تابع یا فرمول نیست . بنابراین شمارش به سادگی برای شما نمایش داده می شود .

سلولهایی را که می خواهید با آنها کار کنید انتخاب کنید . و به تب Home بروید. Find & Select  را انتخاب کنید و Find را انتخاب کنید.

Count Colored Cells Using Find

وقتی پنجره Find and Replace باز شد. روی Options  کلیک کنید.

Count Colored Cells Using Find

استفاده از قالب بندی خاص: اگر قالب بندی خاصی را برای سلول های رنگی استفاده کرده اید . به عنوان مثال ، یک فیلر سبز خاص می توانید روی Format کلیک کنید. سپس از تب های Font ، Border و Fill در پنجره Find Format برای انتخاب قالب رنگ استفاده کنید. و روی ok کلیک کنید.

Count Colored Cells Using Find

Unknown formatting : اگر از رنگ دقیق آن مطمئن نیستید. یا از فرم های متعدد قالب مانند fill color، border و font color استفاده می کنید . می توانید مسیر دیگری را انتخاب کنید. روی پیکان کنار Format کلیک کنید. و Choose Format From Cell  را انتخاب کنید.

Count Colored Cells Using Find

هنگامی که مکان نما شما به قطره چکان تبدیل می شود .آن را به یکی از سلول هایی که می خواهید شمارش کنید منتقل کنید. و کلیک کنید. با این کار قالب بندی آن سلول در پیش نمایش قرار می گیرد.

Count Colored Cells Using Find

با استفاده از یکی از دو روش فوق برای وارد کردن قالب مورد نظر خود ، باید پیش نمایش خود را بررسی کنید. اگر درست به نظر می رسد ، روی Find All در پایین پنجره کلیک کنید.

Count Colored Cells Using Find

وقتی پنجره برای نمایش نتایج شما باز شد .تعداد را در پایین سمت چپ به عنوان  X Cell(s) Found مشاهده خواهید کرد.

Count Colored Cells Using Find

همچنین می توانید سلول های دقیق را در قسمت پایین پنجره ، درست بالای تعداد سلول ها مرور کنید.

شمارش سلول های رنگی در اکسل با استفاده از  Filter

در این روش شما از ترکیبی از یک تابع و یک فیلتر استفاده خواهید کرد.

بیایید با افزودن تابع ، که SUBTOTAL است ، شروع کنیم. به سلولی که می خواهید تعداد آن را نمایش دهید بروید. موارد زیر را وارد کنید. و محدوده A2 A19 را با محدوده سلول های خود جایگزین کرده و Enter را بزنید.

عدد 102 در فرمول نشانگر عددی برای تابع COUNT است.

توجه داشته باشید برای سایر شماره های عملکردی که می توانید با SUBTOTAL استفاده کنید ، به جدول موجود در صفحه پشتیبانی مایکروسافت برای عملکرد نگاه کنید.

Count Colored Cells Using Find

اکنون وقت آن است که ویژگی فیلتر را روی سلول های خود اعمال کنید. هدر ستون خود را انتخاب کنید.و به تب Home بروید. روی Sort & Filter کلیک کنید. و Filter را انتخاب کنید.

Count Colored Cells Using a Filter

یک فلش را در کنار هر ستون قرار می دهد. روی ستون سلولهای رنگی مورد نظر خود کلیک کنید .و مکان نما را به Filter by Color منتقل کنید. رنگهایی را که استفاده می کنید در منوی بازشده مشاهده خواهید کرد. بنابراین روی رنگی که می خواهید شمارش کنید کلیک کنید.

Count Colored Cells Using a Filter

وقتی به سلول زیرمجموعه خود نگاه می کنید ، شما باید count را فقط به آن سلولها برای رنگی که انتخاب کرده اید تغییر دهد. و می توانید دکمه فیلتر را باز کنید. و رنگ متفاوتی را در منوی بازشو انتخاب کنید. تا سریعاً تعداد آنها را نیز مشاهده کنید.

Count Colored Cells Using a Filter

پس از اتمام شمارش با فیلتر ، می توانید آن را پاک کنید. تا دوباره همه داده های خود را ببینید. روی دکمه فیلتر کلیک کنید. و  Clear Filter From را انتخاب کنید.

Count Colored Cells Using a Filter

اگر در حال حاضر از مزایای اکسل استفاده می کنید . این رنگ ها می توانند برای برجسته سازی داده ها بسیار مفید باشند.

جدیدترین مقالات

ویژگی های جدید ویندوز11

ویژگی های جدید ویندوز11

ویژگی های جدید ویندوز11 ویندوز11 شامل مجموعه ای از تغییرات و ویژگی های جدید است.همین باعث شده که آن را از ویندوز10...

read more
ما را در صفحات مجازی دنبال کنید

پیشنهاد ویژه مرکز آموزش پادرا

 

برای استفاده از امکانات کامل آفیس نیاز به استفاده از لایسنس اورجینال دارید . برای خرید لایسنس اورجینال محصولات آفیس از لینک زیر استفاده کنید و با زدن کد تخفیفی padralearning از تخفیف ویژه و اختصاصی کاربران مرکز آموزش پادرا  بهره مند شوید .

 

نظرات کاربران

0 Comments

Submit a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 3 =

مقالات مرتبط

ساخت تایمر با پاورپوینت

ساخت تایمر با پاورپوینت

ساخت تایمر با پاورپوینت در این مقاله نحوه ی ساخت تایمر با پاورپوینت را مشاهده می کنیم. یکی از پارامترهای مهم در ارائه...

پیشنهاد ویژه مرکز آموزش پادرا

خرید لایسنس اوریجینال محصولات آفیس به  همراه کد تخفیف padralearning