6 صنعت برتر که در معرض خطر حمله سایبری هستند

}

آوریل 12, 2021

6 صنعت برتر در معرض خطر حمله ی سایبری

در این مقاله صنایعی که بیشتر از بقیه در معرض حمله ی سایبری قرار دارند را بررسی می کنیم.

فکر کردن به این موضوع که “این اتفاق برای ما پیش نمی آید” بزرگترین اشتباه در یک بیزینس است که می تواند در مورد امنیت سایبری رخ دهد.هر سازمانی در معرض هک شدن سیستم ها،حمله ی بدافزارها یا باج افزارها یا دسترسی غیرقانونی مجرمان اینترنتی به شبکه است.

با این وجود در صنایع بزرگ خطرات و تهدیدهای زیادی وجود دارد که به آنها اشاره می کنیم.صنایع باید برای این تهدیدها آماده باشند و سیستم امنیتی خود را ایمن سازند.

Cyber attack

صنایع بزرگ در معرض حمله ی سایبری

از سال 2014 تا نیمه اول سال 2018،بیشترین تعداد نقض اطلاعات برای سازمان های تجاری و پزشکی بهداشتی وجود داشته است.در نیمه ی اول سال 2018 اکثریت مشاغل دچار حمله ی سایبری شده بودند.به این صورت که سازمان های پزشکی بهداشتی،بانکها و سازمان های اعتباری و مالی،و دولت و ارتش بیشترین تعداد حمله را داشته اند.

انرژی و تاسیسات یکی دیگر از هدف های مهم حمله است.بنابراین در این مقاله انواع تهدیدات هریک از این حوزه ها را بررسی می کنیم.

Business

این دسته یک دسته ی گسترده است و کسب و کارهای زیادی را به خود اختصاص می دهد.بنابراین جای تعجبی ندارد که اکثریت حمله ی سایبری را به خود اختصاص دهد.

به عنوان مثال،تجارت الکترونیکی را در نظر بگیرید.این شرکت ها از طریق دسترسی به همه ی کانال ها و شبکه های زنجیره ای تامین کالا که مجموعه ی بزرگی از اطلاعات شخصی و مالی را در اختیار دارند تهدید می شوند.با این حال،مشاغل کوچک هم در خطر هستند.در حالی که سازمان های سازمانی زیر ساخت های لازم را برای خنثی کردن حملات سایبری فراهم می کنند،ممکن است شرکت های کوچک زیرساخت لازم برای امنیت را نداشته باشند.با این حال در آوریل 2017 گزارش شد که تقریبا 14 میلیون کسب و کار کوچک طی 12 ماه گذشته هک شده اند.

cyber attack for business

پزشکی و بهداشتی

این صنعت دارای اطلاعات زیادی است.مراکز بهداشتی و درمانی سوابق الکترونیکی پزشکی زیادی را که حاوی اطلاعات شخصی و درمانی افراد است در خود جای می دهند.این اطلاعات همچون اطلاعات مالی مهم هستند.به عنوان مثال حمله ی باج افزار WannaCry،که عملیاتی مخرب در مرکز بهداشت ملی انگلیس(NHS) بود رخ داد.نهادهای مراقبت های بهداشتی و محافظت از اطلاعات الکترونیکی(ePHI) باید شبکه ها و سیستم های خود را قفل کنند.

سازمان های بانکی،مالی و اعتباری

مشخص است که این صنعت یکی از اهداف اصلی حمله است.از این گذشته،این سازمان ها اطلاعات بیشتری را به هکرها می دهند.اطلاعات شخصی و پول .

در یک نظرسنجی در سال 2016،به این صورت برداشت شد که 78% موسسات مالی به استراتژی های امنیتی خود اطمینان دارند.با این حال از هر 3 موسسه،یکی از آنها مورد حمله قرار می گیرد.(بطور متوسط 85 مورد تخلف در سال).

بانک ها،مراکز اعتباری و سایر موسسات مالی باید امنیت و محرمانه بودن اطلاعات مشتری را تضمین کنند.این موسسات باید اقدامات لازم برای امنیت را انجام دهند تا اطلاعات مشتری به سرقت نرود.

مراکز دولتی و نظامی

امنیت مراکز دولتی و نظامی بسیار مهم است،بنابراین این مراکز یکی از اهداف حمله ی سایبری هستند.

قدرت های خارجی سعی بر جاسوسی در رقبای جهانی دارند.مجرمان اینترنتی به دنبال کسب درآمد از طریق به سرقت بردن اطلاعات شخصی افراد هستند.وزارت دفاع در سپتامبر 2018 استراتژی خود را در رابطه با امنیت در برابر حملات سایبری منتشر کرد.

تحصیلات

موسسات آموزشی به چند دلیل مورد حمله قرار می گیرند:

اطلاعات مربوط به تحقیقات دانشگاه

اطلاعات شخصی دانشجویان و کارمندان

قدرت پردازش کامپیوتر

علاوه بر این،موسسات آموزشی گردش مالی زیادی دارند و ممکن است محافظت از رمزهای عبور ضعیف باشد.

بین سالهای 2005 و 2015،در مراکز علمی نزدیک به 13 میلیون پرونده مورد حمله قرار گرفت.تعداد اطلاعات از دست رفته یا دزدیده شده در شش ماه اول سال 2017 نسبت به نیمه آخر 2016،164 درصد افزایش یافته است.

انرژی و تاسیسات

بخش انرژی هم نگرانی های خاص خود را دارد.اگرچه این بخش دارای قوانین منظم است اما قابلیت هک شدن آن بسیار بالا است.هکرها می توانند با نفوذ در تجهیزات،باعث قطع گسترده ی برق زیرساخت های مهم دفاع شوند.به این وسیله امنیت بسیاری از شهروندان به خطر می افتد.

از این گذشته این خدمات تاسیساتی زندگی روزمره ی ما را تشکیل می دهند.این قسمت تحت حمله ی بدافزارهای حاصل از اتصالات موبایل می باشد.از این تهیه ی بکاپ بسیار مهم است.

cyber-security

در نتیجه صنایع زیادی با خطر مواجه هستند.این صنایع باید اقدامات هوشمند اولیه از جمله بروز رسانی نرم افزارها،تایید هویت دو مرحله ای،تهیه ی بکاپ،ساخت رمزعبورهای قوی و نرم افزارهای آنتی ویروس قوی را انجام دهند.

جدیترین مقالات

ما را در صفحات مجازی دنبال کنید

 

پیشنهاد ویژه مرکز آموزش پادرا

برای تهیه ی محصولات معتبر نرم افزاری به همراه گارانتی اصالت و کارکرد به وبسایت پادراسیف مراجعه نمایید . و با زدن کد تخفیفی padralearning از تخفیف ویژه و اختصاصی کاربران مرکز آموزش پادرا  بهره مند شوید .

  

 

نظرات کاربران

0 Comments

Submit a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × پنج =

مقالات مرتبط

Bitdefender Central چیست و چگونه استفاده می شود؟

Bitdefender Central چیست و چگونه استفاده می شود؟

Bitdefender Central چیست و چگونه باید از آن استفاده کرد؟ بیت دیفندر علاوه بر ارائه ی بهترین حفاظت از سیستم های شما،تجربه ی آسان و خوبی را در مدیریت و استفاده از محصولاتش در اختیارتان میگذارد.سیستم های مبتنی بر ویندوز،MAC،و گوشی های اندروید.به همین دلیل است که...

استفاده از vpn بیت دیفندر در مک

استفاده از vpn بیت دیفندر در مک

نحوه استفاده از  VPN بیت دیفندر برای مک با  VPN بیت دیفندر می توانید اطلاعات خود را هر زمان که به شبکه های بی سیم ناامن در فرودگاه ها، مراکز خرید، کافه ها یا هتل ها متصل می شوید. خصوصی نگه دارید. به این ترتیب می توان از شرایط ناخوشایند مانند سرقت اطلاعات شخصی یا تلاش...

انواع لایسنس های دانلود منیجر

انواع لایسنس های دانلود منیجر

آیا خرید IDM / اینترنت دانلود منیجر یکبار پرداخت است؟لایسنس IDM تا چه مدت زمان دارد؟ اینترنت دانلود منیجر یکی از قدرتمندترین نرم افزارهای دانلود است.این نرم افزار،دانلودهای شما را مدیریت می کند.چرا لایسنس مادام العمر با اینکه 3 سال اعتبار دارد اما Lifetime خوانده می...

پیشنهاد ویژه مرکز آموزش پادرا

 محصولات معتبر نرم افزاری به همراه گارانتی و ضمانت کارکرد برای کاربران سایت پادرا به همراه کد تخفیف

padralearning